Program Erasmus+PWSW w Przemyślu

Erasmus+ Office, room no. 3.44, Technical College

Work hours: 7:30am to 3:30pm, Monday to Friday

Address: 1E Żołnierzy I AWP Street, 37-700 Przemyśl, Poland

Biuro Erasmus+, pokój 3.44, Kolegium Techniczne

Otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30

Online Learning Agreement

Drodzy Studenci!

W związku z kończącym się okresem obowiązywania karty Erasmusa na lata 2014-2020 i rozpoczęciem nowej Karty Erasmusa na lata 2021-2027 zostaną wprowadzone nowe metody oraz zasady funkcjonowania mobilności w ramach programu Erasmus+. W ramach nowej karty zostaje wprowadzony tzw. Erasmus Without Paper czyli system połączonych ze sobą narzędzi ułatwiających proces wyjazdów w ramach Erasmusa. Jedną z ważniejszych inicjatyw które są częścią Erasmus Without Paper jest Online Learning Agreement.

 

Co to oznacza?

Od stycznia 2021r. obowiązkowe będzie tworzenie Learning Agreement wyłącznie z wersji online (bez drukowania i ręcznego podpisywania dokumentu). Learning Agreement w wersji online należy wypełnić wchodzą na stronę www -> https://learning-agreement.eu/

Student wyjeżdżający na studia w ramach Erasmus+ musi zarejestrować się na stronie za pomocą swojego adresu e-mail i wypełnić swój Online Learning Agreement, a następnie po podpisaniu go w wersji elektronicznej zatwierdzić przyciskiem na dole strony pod okienkiem przeznczonym na podpis.

Po tym jak student zatwierdzi swój Online Learning Agreement, dokument pojawia się w narzędziu o nazwie Erasmus Dashboard gdzie Koordynator Zakładowy sprawdzi, a w razie konieczności poprawek odeśle OLA do studenta wraz z komentarzem co należy poprawić.

Student powinien nanieść wszystkie poprawki i po zatwierdzeniu, OLA znów pojawia się na koncie koordynatora. Zakładowy Koordynator ma możliwość podpisać i ostatecznie odesłać OLA do uczelni zagranicznej lub odrzucić OLA w całości jeżeli student nie zastosował się do zalecanych zmian.

Wprowadzenie systemu Online Learning Agreement  ułatwia cały proces aplikacji na studia gdyż większość czynności wykonywana jest przez system (np. wysłanie OLA do uczelni zagranicznej). Pozwala to zaoszczędzić czas oraz papier, a student nie musi już krążyć i szukać wykładowców. W obecnym czasie panującej pandemii jest to dodatkowe ułatwienie gdyż student i Koordynator nie musza mieć ze sobą bezpośredniego kontaktu.

 

OLA = Online Learning Agreement

LA = Learning Agreement